KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502057
nr 1450 2057
Emil Hellbom
(1895-1969), Sverige
Oljemålning, Hornstull, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 44x61, yttermått inklusive ram: 52x70 cm
Emil Hellbom, född 1895, död 1969, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 21 februari 2022
kl 19:13:54
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
21 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm